Ranking najlepszych szamponów na łupież

Ranking najlepszych szamponów na łupież

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Łupież u dzieci

Łupież to jedna z najpowszechniejszych przypadłości jeżeli chodzi o schorzenia dermatologiczne i dotknąć może każdego, niezależnie od wieku, płci i ogólnego stanu zdrowia. Zbyt obficie łuszczący się naskórek owłosionej skóry głowy, jest problemem nie tylko ludzi dorosłych, ale bardzo często może dotykać także dzieci, szczególnie te pomiędzy szóstym, a dziesiątym rokiem życia oraz nastolatków przechodzących właśnie przez okres dojrzewania. W przypadku najmłodszych borykających się z łupieżem konieczne jest postawienie odpowiedniej diagnozy i właściwe rozpoznanie problemu – jego tłusta forma jest bowiem często mylona z łojotokowym zapaleniem skóry, na które nasze pociechy dosyć często chorują.

Przyczyny dziecięcego łupieżu

Niezależnie czy mówimy o zmianach łupieżowych u osób dorosłych, czy też dzieci, ich podstawa jest zazwyczaj taka sama i wiązała będzie się bezpośrednio z nadaktywnością grzybów z gatunku drożdżaków, a mianowicie Pityrosporum Ovale. Mikroorganizmy te naturalne występują we florze skóry głowy każdego z nas i zazwyczaj są niegroźne, czasami jednak posiadają o wiele lepsze warunki do rozwoju i namnażania.

W przypadku dzieci, utrzymanie odpowiedniej odporności flory skóry głowy jest zdecydowanie trudniejsze, przez co zmiany łupieżowe mogą pojawiać się o wiele częściej. Wpływ na jej zaburzenie ma nie tylko nieodpowiednia dieta, zbyt tłusta skóra głowy i nieodpowiednia dbałość o higienę osobistą, ale także podrażnienia naskórka wywołane uszkodzeniami mechanicznymi, grzebieniami i szczotkami o ostrych zakończeniach, a nawet silny i długotrwały stres, na który nasze pociechy także coraz częściej są narażone.

Czy muszę udać się do lekarza?

Łupież to przypadłość dosyć pospolita i w przypadku dzieci nie świadczy zazwyczaj o występowaniu jakichś poważniejszych chorób, może co najwyżej powodować dyskomfort związany z nadmiernym i uciążliwym swędzeniem. Oznacza to, że jeżeli zauważysz zmiany łupieżowe na skórze głowy swojego dziecka, nie musisz panikować i od razu udawać się do lekarza. Jest bowiem wiele domowych i w pełni bezpiecznych sposobów, które świetnie rozwiążą problem łupieżu i nie podrażnią wrażliwej skóry dziecka. Co więcej, na rynku dostępne są obecnie dające zadowalające efekty specyfiki pielęgnacyjne bazujące na naturalnych wyciągach i składnikach aktywnych pochodzenia roślinnego.

Domowe sposoby na dziecięcy łupież

Nasze babcie i mamy, także borykały się z problemem łupieżu w przypadku swoich pociech i posiadają w zanadrzu kilka sprawdzonych, domowych metod jego skutecznego i ostatecznego zwalczania. Jak się okazuje, czasami najbardziej podstawowe składniki, które na pewno znajdziesz w swojej kuchni, niosą ukojenie minimalizując uczucie świądu i już po kilku dniach przywracają równowagę flory skóry głowy.

Idealnie sprawdzą się między innymi wszelkiego rodzaju płukanki oraz maseczki. Warto spróbować na przykład przepłukać dokładnie włosy sokiem cytrynowym, a całe plasterki bogatego w witaminę C owocu, wetrzeć delikatnie w skórę na głowie. Po tak wykonanym zabiegu, całość należy dokładnie spłukać letnim strumieniem wody i delikatnie osuszyć.

Świetne efekty przynosił będzie także olejek rycynowy, który należy wetrzeć dokładnie w skórę zaraz po umyciu włosów. Tak wtarty olejek pozostawiamy na okres kilkudziesięciu minut, dodatkowo owijając włosy ręcznikiem, co ułatwi jego wchłanianie i po upływie tego czasu, włosy myjemy jeszcze raz i dokładnie płuczemy. Takowy domowy zabieg jest chyba jednym z najskuteczniejszych jeżeli chodzi o walkę z łupieżem. Nie powinno nas to dziwić, olejek rycynowy jest bowiem jednym z najpopularniejszych składników większości szamponów o właściwościach przeciwłupieżowych.

Jakie specyfiki pielęgnacyjne zastosować w walce z łupieżem u najmłodszych?

W przypadku, kiedy problem z łupieżem jest poważniejszy i domowe rozwiązania nie przynoszą oczekiwanych skutków, konieczne będzie sięgnięcie po szampon lub inny kosmetyk przeciwgrzybiczny i przeciwłupieżowy. Problem jednak w tym, że większość z nich działa dosyć podrażniająco i posiada w swoim składzie naprawdę silne substancje aktywne, które mogą niekorzystnie wpłynąć na stan skóry naszej pociechy i tylko pogorszyć sytuację. Należy więc sięgnąć po takie środki, które bazują na naturalnych ekstraktach i wyciągach całkowicie nieszkodliwych nawet dla najbardziej wrażliwego naskórka. Godnym polecenia szamponem przeciwłupieżowym, który jest nie tylko uważany za jeden z najskuteczniejszych, ale także idealnie sprawdzający się w przypadku najmłodszych, będzie Dandrene. Podstawowy składnik tego szamponu to krzew Manuka i kompleks z wierzby bijącej, które zawierają w sobie ogromne ilości przeciwgrzybicznych substancji, będących w stanie zwalczyć nawet daleko posunięte zmiany skórne.

Zobacz ranking najlepszych szamponów na łupież

Artykuły